Ivermectin příbalový leták
Lék s obsahem ivermektinu bude moci být rozvezen do všech lékáren v zemi. Plyne to z pokynů ministerstva zdravotnictví ČR, které je vydalo pro praktické lékaře. Ivermektin nyní budou moci předepisovat praktičtí lékaři. Lék s obsahem ivermektinu je povolen pro experimentální léčbu, jeho obchodní název je Huvemek. Zde najdete příbalový leták.
Obsah článku se věnuje tématům Děti, Co je Huvemek, Výrobce, Neužívejte Huvemex, Jak přípravek Huvemek uchovávat, Možné nežádoucí účinky, Jiné léky a přípravek Huvemek, Těhotenství, kojení a plodnost, Jak se přípravek Huvemex užívá, Varování a bezpečnostní opatření, Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů.
Přečíst si tento článek můžete zde Ivermectin příbalový leták.
Napsala: Svobodová M. / komentářů: 0
Napsal: Vinš M. / komentářů: 1
Napsala: Konášová J. / komentářů: 19
Napsal: Vinš M. / komentářů: 0
Napsala: Vinšová S. / komentářů: 2
Napsal: Vinš M. / komentářů: 2
Hana
Dobry den mam 10-i mesicni kocku ktere se z niceho nic behem odpoledne udelala na zadech lysina cca 2x1 cm (vypadalo to jako by ji nekdo v tom miste oholil ziletkou). Pak ji to zacalo mokvat a udelal se strup. Obvazali jsme ji to aby si to nemohla skrabat. Co to muze byt? Kocka se mnou chodi na zahradu ale je na voditku a do styku s jinymi zviraty neprijde. Dekuji za vasi odpoved. Hana
Zvětšit obrázek | Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Lucie Dudyova
Dobrý den,opravdu může pomoct prednison,když nám pes ochrnul na zadní packy?Podle veterináře je to buď skriply nerv v páteři nebo vyhřezla plotýnka.Uz je to paty den,co nechodí a ty nohy tahá za sebou jak kus hadru.Prasky bere zatím druhý den,ale když ji vidím,tak se mi nechce věřit,že to rozchodi.Dekuji za odpoved
Počet odpovědí: 7 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Martina
Dobrý den, Betu - samečka - mame doma už skoro 2 roky. Netuším,jak stará byla, když jsme ji koupili . Celou dobu dobře prospivala. Poslední cca 1-2 měsíce miň žrala,ale jinak byla ok. Teď dva dny nežere,vůbec neplave, polehává na dně a občas vystřelí směrem k hladině se nadechnout ,pak zase klesne na dno. Žádné jiné známky nemoci (parazity,plíseň, krupička) jsem nepozorovala, jen barvu nemá tak jasnou, jako by zešedla. Chtěla jsem se zeptat - může to být stářím rybky nebo je to spíš nemoc? A jak postupovat - nechat rybku jak je nebo trpí a je pro ni lepší ji utratit?
Děkuji za odpověď.
Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Josef Lelek
Už několikátý den leží betty u dna akvária schovávají se a jen vyplavou se nadýchnout. Máme obavy jestli nejsou nemocný. Rádi by jsme věděli co se jim děje.
Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Napsala: Konášová J. / komentářů: 7
Napsal: Vinš M. / komentářů: 0
Napsal: Vinš M. / komentářů: 2
Napsala: Vinšová S. / komentářů: 9
Napsal: Vinš M. / komentářů: 1
Ukázkové druhy malých plemen králíků
Napsala: Konášová J. / komentářů: 0
Napsala: Konášová J. / komentářů: 0
Napsal: Vinš M. / komentářů: 1
Cempírek
Nejspíše šlo o hemangiosarkom, což je vysoce maligní (rychlá) rakovina cév, která nejčastěji postihuje slezinu nebo srdce starších psů. Hemangiosarkom může mít v rané fázi jen malé nebo žádné příznaky. Mikroskopické metastatické onemocnění často není v době diagnózy viditelné ani na rentgenových snímcích hrudníku a ani na ultrazvuku břicha. Psi s hemangiosarkomem sleziny nebo srdce mají velké riziko prasknutí nádoru a krvácení uvnitř těla, což vede k náhlému kolapsu. Na tuto rakovinu u psů bohužel neexistuje žádný lék a méně než 10 procent psů přežije jeden rok po diagnóze. Operace samotná bez chemoterapie je považována pouze za oddálení smrti s průměrnou dobou přežití dva měsíce, protože rakovina se agresivně vrací a způsobuje krvácení do dalších orgánů v břiše a nebo se šíří do plic. Pokud je po operaci léčena chemoterapií, lze střední dobu přežití prodloužit na čtyři až šest měsíců a léčba může psům pomoci udržet si během této doby dobrou kvalitu života. Prognóza u psů s hemangiosarkomem srdce i sleziny je podobná. Léčba však může zahrnovat kombinaci radioterapie a chemoterapie, protože chirurgický zákrok je v této lokalizaci zřídkakdy možný. Rozhodnutí vašeho veterináře fenku uspat bylo nejlepší pro ni i pro vaši peněženku.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Viktor
Dobrý den, mám dotaz.
Přišli jsme o fenku Yorkšírka 12 let. Byli jsem na chatě fenka s námi byla na procházce, pohybovala se na zahradě a byla čilá. V odpoledních hodinách
se hodně vykakala přímo na zahradě, což nikdy neudělala a začala si v pelíšku pokládat hlavu a pokud seděla, tak se kymácela a zavírala oči.
Vyrazili jsme na veterinu. Po cestě se pokakala, pozvracela pomočila. Ze zadečku jí začala vytékat narůžovělá tekutina. V ordinaci jí naměřili nízkou tělní teplotu a z výsledku sono nám oznámili, že se jedná o prasklý nádor a že má břicho plné tekutiny.
Nechali jsem ji uspat, paní doktorka nám řekla, že by to bylo jen na pár měsíců a že srdíčko by patrně operaci nezvládlo.
Můj dotaz zní: Fenka byla velmi dobře opečovávaná a zhruba 10 měsíců po rtg sono břicha a srdce. Vyhodnoceno jako zdravé. Je možné, že nádor vyroste tak rychle, nebo kde mohla být chyba ? Fenka normálně přijímala potravu a chodila na procházky, byla čilá. Jenom víc odcházela lehat do pelíšku.
Děkuji za odpověď
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Milda
Taky jsem něco podobného měl u svého psa. Dával jsem mu na to roztok Betadine a zmizelo to. Je to přírodní jód a koupit ho můžete i na internetu. Proti plísni mám vyzkoušený šampon pro psy s chlorhexidinem, zakoupen v lékárně. Tak snad vám to pomůže.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Petr Bradáč
prosím o radu na krku z boku se udělal černý flek v místě vypadává srst děkuji za radu jestli to není plísen blechy nemá
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Helena Špačková-Hespa
Děkuji za reakci na příspěvek, ale kupovat bylinky nebo zeleninu nechci. Moc tomu nevěřím, že by to bylo pro nemocného králíčka to pravé. Raději mu dávám vlastní. Bohužel díky suchu a nynější zimě mi nic moc na zahrádce neroste. A při průjmu myslím, že by se čerstvé dávat nemělo. Zatím mu přilepšuju sušenou bazalkou, oreganem a květy měsíčku. Asi stejně skočím na veterinu.
Přeji hezký den.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Cempírek
Dopřejte svému králíčkovi přírodní čerstvou stravu. Využijte výhod právě přicházejícího jara a natrhejte svému králíčkovi k senu ještě čerstvé bylinky. Právě s příchodem jara je čerstvá zelenina, bylinky a listy rozmanitější. Je to také doba, kdy příroda dává s větší štědrostí a umožňuje nám tak poskytnout králíkům jejich přirozenou stravu a to zcela zdarma. Založte stravu svého králíčka pouze na voňavém seně a čerstvé zeleni. Pozitivní na této dietě je, že je více rozmanitější než granulky. Jen se schválně vžijte na místo svého králíka. Být ním, bavilo by vás jíst granulky každý den? Odpověď je jasně, že ne. Dobrá strava pro králíka je strava bohatá na minerály, živiny a vápník. Je to ale také strava bohatá na chutě a různé textury.
Takže vezměte košík a nůž a jděte sbírat, co příroda právě nabízí – množství bylinek a listí, které mají tu výhodu, že jsou zdarma. Pokud nejste velký odborník na rostliny, zaměřujte se na pampelišky, listy a květy, jitrocel, jetel a trávu. Pro sběr listů stromů je ještě trochu brzy. Všechny bylinky by měly být předem dobře očištěny. Osobně přidávám do oplachové vody trochu jablečného octa, abych odstranil parazity. Pro králíka je lepší jíst čerstvé byliny, proto choďte sbírat častěji po malém množství. Pokud to nejde, tak si bylinky můžete uskladnit v chladničce, když je před tím necháte trochu proschnout a dáte je do vakuových sáčků s trochou jedlé sody, ta pohltí veškerou zbývající vlhkost. Před podáním králíčkovy nechte bylinky trochu ohřát na pokojovou teplotu.
Seznam vhodné jarní zeleniny pro vašeho králíka, kterou můžete koupit v supermarketu nebo nasbírat volně venku:
- Kopr,
- Rozmarýn,
- Estragon,
- Bazalka,
- Koriandr,
- Šanta kočičí,
- Pampelišky listy a květy,
- Malinové listy,
- Jahodové listy,
- Listy ředkvičky,
- Lístky máty,
- Kokoška pastuší tobolka,
- Artyčok listy a srdce,
- Řeřicha,
- Různé druhy salátů Batavia, kudrnatý, ledový...
- Dubový list,
- Bílý mnohokvět Ice Queen,
- Tuřín,
- Špenát.
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Helena Špačková
Dobrý den.
Prosím o radu. Můj králík má už několikátý den vánočky a průjem. Čím ho mohu krmit? Předtím dostával každý večer trochu granulek pro seniory kousek kupované mrkve. Teď je jen na seně. Můj dojem je, že průjem dostal z kupovaného sena. Moc nevonělo a bylo žluté do hněda. Koupila jsem už jiné, je voňavější a trochu do zelena. Bohužel to moje, zelené, voňavé už došlo. Mohu mu kromě sena dát na pití oregánový čaj? Taaky jsem četla, že je dobrý květ měsíčku. ám ho nasišený. Mohu mu ho taky dát?
Děkuji za brzkou odpověď.
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Milena
Absolvovala jsem totální odstranění všech zubů s jednou z mých dětských jorek, když jí bylo kolem 12. Dobře se z toho vzpamatovala a vrátila se i k tvrdým granulím. Nejprve jsme ji je změkčovali teplou vodou, ale za pár měsíců jí ztvrdly dásně a dala přednost tvrdým věcem. Dožila se 14 let a až do konce života chroupala granule ztvrdlými dásněmi. Zdálo se, že se jí po tom moc ulevilo, protože jí zuby způsobovaly spoustu bolesti. Protože šlo o starší fenku, tak náš veterinář vyžadoval před operací krevní vyšetření, aby se mohl ujistit, že funkce ledvin a jater jsou schopny zpracovat koktejl léků, aby se probrala z narkózy. Doporučuji vytrhat všechny zuby, dokud je váš pejsek ještě zdravý (tj. bez anémie nebo srdečních onemocnění atd.).
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
jakubec
Prosím máte někdo skušenost s vytrháním všech zubu u Yokšír staří 12 let
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Kamča
Čivavy mohou jíst různé potraviny. Když váš pejsek nechce vysoce kvalitní suché granule, tak můžete krmit štavnatými konzervami nebo některými lidských potravinami, jako je libové maso, zelenina a ovoce (jablka a borůvky). Vyhněte se potravinám, které jsou pro psy toxické, jako je čokoláda, hrozny a cibule.
Když nebudete krmit granulemi, tak musíte své čivavě poskytnout jinou formu libových živočišných bílkovin. Mezi takové zdroje patří krůtí maso, kuřecí maso, ryby a libové hovězí maso. Kromě toho, že maso je pro psy skvělým zdrojem bílkovin, je to také to, po čem vaše čivava touží. Maso před podáním čivavě vždy tepelně upravte vařením, pečením nebo sušením. Před podáním maso smíchejte s trochou vařené rýže. Chivava rovněž zbožnuje pečené vepřové kůže. Vepřové kůže jsou velmi levné. Z jednoho kila za 15 Kč získáte mnoho chutných pamlsků bohatých na přírodní kolagen. Kůže nakrájejte na malé čtverečky, rozprostřete na plech a pečte 40 minut při 220 °C.
Napište mi, jak to vaší čivavě chutná.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Horakovajirina
Jaké krmení pro čivavu, když nechce granule?
Zvětšit obrázek | Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Cempírek
Pokud necháte svého zemřelého králíčka u veterináře a nedomluvíte se na jiném řešení, tak mrtvé tělo veterinář předá asanačnímu ústavu, který jej spálí. V peci se nachází i další zvířata. Jedná se o nejčastější řešení, když zvíře uhyne u veterináře a nebo je k němu doneseno mrtvé. Služba bývá zpoplatněna a ceny se liší. Asanační ústavy počítají poplatky za spálení podle kilogramů zemřelého zvířete a obvykle se pohybuje do 20 Kč za kg. Něco si připočte veterinář za dopravu a vyřízení této záležitosti, ale nemělo by to být nic drahého.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Hofmanová
Dobrý den, kolik přibližně stojí, když nechám u veterináře zemřelého králíka?
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Cempírek
Co dělat, když váš pes těžce dýchá?
Pokud váš pes vykazuje jakékoli známky dýchacích potíží, je čas zamířit k veterináři! Namáhavé těžké dýchání by mělo být vždy považováno za varovný signál. Aby váš jezevčík mohl lépe dýchat, bude muset nejdříve váš veterinář diagnostikovat příčinu, která způsobuje dýchací potíže vašeho mazlíčka.
Běžné příčiny namáhavého dýchání u psů:
- Astma;
- Infekční onemocnění;
- Výrůstky v horních cestách dýchacích;
- Selhávání srdce;
- Rakovina;
- Metabolické problémy;
- Zápal plic;
- Vystavení toxinům;
- Úraz.
Zdraví Cempírek!
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět